قصه‌ی دیجی‌کالا

داستان شکل‌گیری دیجی‌کالا به سال ۱۳۸۵ بر‌می‌گردد و با ماجرای دوربین خریدن دو برادر به نام‌های سعید و حمید محمدی شروع می‌شود.

تجربه‌ی یک خرید

این دو برادر علاقه‌مند به عکاسی، تصمیم گرفتند یک دوربین دیجیتال بخرند. ابتدا برای اینکه اطلاعات کافی درباره خرید دوربین به‌دست بیاورند، منابع و سایت‌های فارسی را جست‌وجو کردند. اما کمبود منابع فارسی مفید باعث شد سراغ سایت‌های معتبر خارجی بروند. بعد از پیدا کردن دوربین مناسب، تنها کاری که باید می‌کردند این بود که به خیابان جمهوری بروند و دوربین را بخرند!

سال ۱۳۸۳

جرقه یک ایده تجاری

بعد از کمی پرس‌وجو، بالاخره یک فروشگاه پیدا شد که دوربین موردنظرشان را داشته باشد. بعد از اینکه مدتی از خریدشان گذشت، متوجه شدند یک جای کار می‌لنگد! خب، بیایید ماجرا را از زبان خودشان بشنویم:

بعد از چند روز استفاده، حس کردیم این دوربین اشکال دارد. نمی‌دانستیم اشکال کار کجاست، اما عکس‌هایی که می‌گرفت با نمونه‌ عکس‌هایی که از این دوربین در اینترنت دیده بودیم فرق داشت. بعد از مدتی فهمیدیم چرا! مشکل به لنز دوربین مربوط می‌شد که دست‌دوم و تعمیرشده بود!

سال ۱۴۰۰

این ایده چطور موفق شد؟

این تجربه منفی، جرقه یک ایده تجاری خوب بود: بستری برای خرید آنلاین با محتوای باکیفیت درباره کالاها! آنها در سال 1385 وب‌سایت دیجی‌کالا را با تمرکز روی گروهی از کالاهای دیجیتال راه انداختند. این ایده تجاری با پر کردن یکی از خلاءهای بازار ایران و با تاکید روی محتوای باکیفیت، توانست بعد از سه ماه به سوددهی برسد و حالا بعد از 15 سال، با حدود 8000 نیرو به سراسر ایران خدمت‌رسانی می‌کند.

سال ۱۳۸۵

جرقه یک ایده

بعد از کمی پرس و جو، بالاخره یک فروشگاه پیدا شد که مدل مورد نظر را داشته باشد. آن‌ها خرید خود را از این فروشگاه انجام دادند و با خوشحالی به خانه آمدند اما بعد از مدتی، متوجه یک موضوع ناخوشایند شدند...خب، اصلا چرا من این موضوع را برای شما بازگو کنم؟ آن هم وقتی که می‌توانیم این داستان را از زبان خود آن‌ها بشنویم:

ادامه قصه را شما بنویسید

شما هم می‌توانید یکی از اعضای این خانواده باشید و رویاهای خودتان را در کنار ما بسازید.